Migracia do Websupportu

Skúsenosti s poskytovaním web hostingu, tipy/triky, návody na inštaláciu.

Moderátor: Moderators

Používateľov profilový obrázok
Marek Adamec
Medium Star
Medium Star
Príspevky: 246
Dátum registrácie: Pi Dec 28, 2007 7:58 pm
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Kontaktovať používateľa:

Re: Migracia do Websupportu

Príspevok od používateľa Marek Adamec »

_rasel^ napísal:Jj, [Užívatelia a skupiny - Skupiny - Spravovať skupiny] vytvoríš skupiny, pridáš používateľov a potom v [Fóra - Oprávnenia založená na fórach - Moderátori fór] zadefinuješ skupine oprávnenia.
JJ toto som uz spravil ale nechce mi to na spodok TEMY do tretieho riadku kde sa nachadza Moderátori: virtualtronic, matrix201 pridat aj nazov konkretnej skupiny Globálny moderátori ako to mas Ty Moderátor: Moderators. Pretoze chcem nahradit tie jednotlive mena aby tam bola vypisana iba skupina a nie jednotlivy moderatorov (ty sa mi tam zobrazuju lebo ich tam mam pridelenych z phpbb2 po prenose obsahu fora...)

Po prechode na phpbb3 mam v administracii totalny chaoz pretoze oproti phpbb2 ktoru som pouzival skoro 5 rokov je ta nova 3 uplne ale uplne o niecom inom... je tu toho vela a zorientovat sa vtom bude trvat isty cas...

Dalsim problemom je cas na fore, mam ho v administracii nastaveny na GTM +1 (bratislava...) a mam aj nastaveny letny cas ale stale mi na fore ukazuje cas posunuty o 1 hodinu spat. Ale ako pozeram u teba je to to iste aj u teba mi ukazuje o hodinu menej... To bude asi problem umna v notase..
Používateľov profilový obrázok
_rasel^
ETOMITE Admin
ETOMITE Admin
Príspevky: 1122
Dátum registrácie: Ut Sep 20, 2005 1:03 am
Bydlisko: Košice (SR)
Kontaktovať používateľa:

Re: Migracia do Websupportu

Príspevok od používateľa _rasel^ »

V [Fóra - Oprávnenia založená na fórach - Moderátori fór] pridáš jednotlivé skupiny fóru. Pod jednotlivou sekciou fóra sa budú zobrazovať len tie skupiny, ktoré nie sú predvolené (zobrazované tučným), čiže len tie ktoré vytvoríš. Ak chceš, aby sa tam nezobrazovali používatelia, tak ako moderátora fóra pridáš len používateľské skupiny. Skupiny môžeš spravovať v [Používatelia a skupiny - Skupiny - Spravovať skupiny].

S časom je to trocha komplikovanejšie. Záleží aj od toho, či server na ktorom je hosting má nastavený prechod medzi letným zimným časovým pásmom. Myslím, že v phpBB neexistuje globálna korekcia času ako je to v Etomite. Pomôže jedine to, že si vo svojich používateľských nastaveniach nastavíš časové pásmo +2.
..:: Etomite CMS → Rulezzz !.!.!. ::..
Používateľov profilový obrázok
Marek Adamec
Medium Star
Medium Star
Príspevky: 246
Dátum registrácie: Pi Dec 28, 2007 7:58 pm
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Kontaktovať používateľa:

Re: Migracia do Websupportu

Príspevok od používateľa Marek Adamec »

Mam este jeden problem nemozem nikde najst moznost odstranit resp. zmenit hodnotenie uzivatela z moderator na uzivatel... mam tam 4 moderatorov ktorym chcem zmenit hodnotenie len na uzivatelov kedze uz su neni moderatory ale neviem kde.

Co sa tyka casu tak kaslem nato...
Používateľov profilový obrázok
_rasel^
ETOMITE Admin
ETOMITE Admin
Príspevky: 1122
Dátum registrácie: Ut Sep 20, 2005 1:03 am
Bydlisko: Košice (SR)
Kontaktovať používateľa:

Re: Migracia do Websupportu

Príspevok od používateľa _rasel^ »

Môžeš kliknúť na meno používateľa priamo vo fóre a potom na upraviť používateľa (najrýchlejšia možnosť), alebo pomocou administrácie [Používatelia a skupiny - Používatelia - Spracovať používateľov], vyhľadáš používateľa. V pravo hore je (trocha nešťastne umiestnené) [Vybrať formulár - Hodnosť].
..:: Etomite CMS → Rulezzz !.!.!. ::..
Napísať odpoveď