Šablony a Snippety pro MODx

V tejto téme sa nachádzajú šablóny (templaty, vzhľady) pre Etomite.

Moderátor: Moderators

Tomas
Amateur
Amateur
Príspevky: 17
Dátum registrácie: St Feb 28, 2007 7:49 pm

Šablony a Snippety pro MODx

Príspevok od používateľa Tomas »

Ahojte, potřeboval bych poradit. Naintaloval jsem si MODx a chtěl bych si do něj přidat nějaké další šablony a snippety a nevím jak. Teprve začínám s tímto systémem pracovat :cry:

Kde nějaké nejdu a stáhnu :?:
A jak mám postupovat při vložení šablon a snippetu do MODx :?:
A nemáte náhodou někdo češtinu do MODx :?:

Děkuji Tom
Používateľov profilový obrázok
_rasel^
ETOMITE Admin
ETOMITE Admin
Príspevky: 1122
Dátum registrácie: Ut Sep 20, 2005 1:03 am
Bydlisko: Košice (SR)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa _rasel^ »

Všetko ohľadom MODxu nájdeš na webe: http://www.modxcms.com/ a na MODx fóre
Snippety a šablóny sa do MODu a Etomite pridávajú v rovnakej sekcii - a to v správcovi zdrojov (en. Manage resources). Nejaké to info nájdeš na Etomite-FAQ: http://www.etomite.sk/faq
Snippet je funkcia napísaná v jazyku PHP → funkčný PHP kód. Snippet musí vrátiť (return) údaj na základe parametrov.

Dôležité:
  • Pre použitie snippetu nemusíte editovať žiadne súbory. Snippet pridávame v Etomite manageri v časti Správca zdrojov (en. Manage resources)
  • Snippet nezačína a nekončí ako štandardný PHP script = bez úvodného <?php a koncového a ?>
  • Snippet sa na stránky resp. do šablóny vkladá pomocou [[nazovsnippetu]][/color]
  • Ak snippet umožňuje použitie parametrov, tak sa vkladajú napríklad takto: [[nazovsnippetu?nazovparametru=hodnota&nazovparametru=hodnota&...]][/color]

Češtinu pre MODx nájdeš na tomto fóre v tejto téme.

btw: V poslednej dobe sa MODx uberá smerom, ktorý sa mi nepáči. Väčšia komplikovanosť, ktorá nespĺňa účel. Etomite ma fantasticky vyriešené preskupovanie dokumentov.
..:: Etomite CMS → Rulezzz !.!.!. ::..
Tomas
Amateur
Amateur
Príspevky: 17
Dátum registrácie: St Feb 28, 2007 7:49 pm

Menu MODx

Príspevok od používateľa Tomas »

Nahral jsem si nové šablony do MODx, po použití šablony se mi při náhledu nebo prohlížení stránek v prohlížeči nezobrazuje obsah Menu v šabloně (žádná položka). Nevíte čím to může být :?: :idea:

Dík
Používateľov profilový obrázok
_rasel^
ETOMITE Admin
ETOMITE Admin
Príspevky: 1122
Dátum registrácie: Ut Sep 20, 2005 1:03 am
Bydlisko: Košice (SR)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa _rasel^ »

A meno šablóny?
Bude to tým, že daná šablóna s najväčšou pravdepodobnosťou na tvorbu menu používa snippet, ktorý vo svojom MODxe nemáš...
..:: Etomite CMS → Rulezzz !.!.!. ::..
Tomas
Amateur
Amateur
Príspevky: 17
Dátum registrácie: St Feb 28, 2007 7:49 pm

Príspevok od používateľa Tomas »

Jo dík , je to tím 8)
Napísať odpoveď