Konvertovanie templatov

V tejto téme sa nachádzajú šablóny (templaty, vzhľady) pre Etomite.

Moderátor: Moderators

Používateľov profilový obrázok
_rasel^
ETOMITE Admin
ETOMITE Admin
Príspevky: 1122
Dátum registrácie: Ut Sep 20, 2005 1:03 am
Bydlisko: Košice (SR)
Kontaktovať používateľa:

Konvertovanie templatov

Príspevok od používateľa _rasel^ »

Zoznam snippetov, ktoré sú potrebné pre konvertovanie templatov:
  • [(site_name)] &raquo; [*pagetitle*] - vkladá sa do hlavičky <title></title>, snippety vložia názov webu a krátky názov aktuálnej stránky cez pomlčku,
  • [[GetKeywords]][/s-code] - snippet sa vkladá za medzi <head>, snippet vloží metatag s kúčovými slovami. Namiesto tohto snippetu môžme použiť snippet [!MetaTagsExtra!], ktorý je na vyššej úrovni,
  • [(site_name)] - vložíme do hlavičky svojho webu, snippet zobrazí názov webu,
  • [[PageTrail]][/s-code] - jednoduché navigačnmé "riadkové" menu, ktoré slúži na orientáciu, kde sa práva nachádzame,
  • [[PoweredBy]][/s-code] - do snippetu môžme vložiť informácie o obsahu, licenciu a pod, snippet zobrazí výstup na webe,
  • [[ListMenu]][/s-code] - snippet, ktorý zobrazí menu, jednoduchšou variantov tohto snippetu je [!MenuBuilder?id=0!] s ktorým sa môžme stretnúť v starších templatoch,
  • [*longtitle*] - zobrazí dlhý názov dokumentu (nadpis článku),
  • [*content*] - vloží obsah stránky,
  • MySQL: [^qt^], požadaviek [^q^], PHP: [^p^], celkom: [^t^], dokument prevzatý z [^s^] - vložia sa informácie o načítanej sránke (čas požiadavky, či bola načítaná z databázy, alebo cache).
..:: Etomite CMS → Rulezzz !.!.!. ::..
R - stick
Moderator & CLT
Moderator & CLT
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Pi Sep 23, 2005 10:59 am
Bydlisko: Vysoké Studnice (u Jihlavy)
Kontaktovať používateľa:

Re: Konvertovanie templatov

Príspevok od používateľa R - stick »

A ještě pozor na jednu věc: Meta tag, definující nastavení znakové sady:

Kód: Vybrať všetko

<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1250" />
vkládejte hned pod hlavičku, ještě před meta tag <title>[(site_name)], ..........,

Na první pohled nepodstatná banalita, leč mě se to pěkně vymstilo: Já jsem ho totiž měl někde na třetím nebo čtvrtém řádku - a v hlavičce jsem měl diakritiku. Což vedlo k tomu, že pokud jsem měl zapnutou v IE automatickou detekci znakové sady, tak se mi někdy stalo, že v důsledku toho se mi přehodilo kódování na DOS sadu, nebo západoevropské jazyky, protože zkrátka IE se neřídil tím metatagem, ale tím co našel jako první na stránce - kód si totiž načítá postupně. Já jsem i toho nevšiml - až mě na to upozornili návštěvníci webu. (a je to docela trapas, když ty stránky visí na webu poměrně dlouho .... :? :? )

Když si totiž v prohlížeči vypnete automaticjou detekci znak. sady, tak to nezjistíte - ovšem většina uživatelů na to kašle a ani neví co to je. No a podle toho se stránky musí dělat - tak aby to fungovalo vždy.
Používateľov profilový obrázok
_rasel^
ETOMITE Admin
ETOMITE Admin
Príspevky: 1122
Dátum registrácie: Ut Sep 20, 2005 1:03 am
Bydlisko: Košice (SR)
Kontaktovať používateľa:

Re: Konvertovanie templatov

Príspevok od používateľa _rasel^ »

Informácie o znakovej sade templatu sú definované v snippete [!MetaTagsExtra!], ak ho nepoužívate, tak info musíte nadefinovať z dôvodov, ktoré popisuje R - stick. Najdôležitejšie je to aby sa zhodovala znaková sada definovaná v template s tou v administrácií, inak sa budú zobrazovať blbosti.

V snippete MetaTagsExtra sa okrem iného definuje:
  • znaková sada,
  • jazyk stránok,
  • typ distribúcie stránky (globálna, lokálna, ui),
  • pre akú kategórie užívateľov je web určený ("14 years", "general", "mature", "restricted" or "safe for kids"),
  • rok od ktorého je stránka funkčná,
  • autor,
  • úplná adresa web projektu,
  • poloha webu (placename, longitude, latitude),
  • regionálny kód podľa ISO 3166,
  • informácie o poslednej úprave stránky a pod. (pre Google a spol.),
  • dc tags, geo tags.
..:: Etomite CMS → Rulezzz !.!.!. ::..
Používateľov profilový obrázok
_rasel^
ETOMITE Admin
ETOMITE Admin
Príspevky: 1122
Dátum registrácie: Ut Sep 20, 2005 1:03 am
Bydlisko: Košice (SR)
Kontaktovať používateľa:

Snippety pre prácu s dokumentami

Príspevok od používateľa _rasel^ »

Nasledujúce snippety musíme používať spolu so snippetom DateTime vďaka ktorému defunujeme ako bude vyzerať časový výstup, keďže snipety by bez tohto snippetu vypľuli len 10 ciferné číslo, ktoré by nám nič nepovedalo... Príklad použitia: [!DateTime?timestamp=[*editedon*]&format=%Y-%m-%d %r!]
  • [*createdon*] - dátum vytvorenia dokumentu,
  • [*editedon*] - dátum poslednej úpravy,
  • [*pub_date*] - dátum zverejnenia dokumentu,
  • [*unpub_date*] - dátum kedy bude ukončené zverejnenie dokumentu.
Snippet na zistenie poslednej aktualizácie webovej stránky: SiteUpdate.

Ďalší snippet, ktorý môžme v v šablóne použiť je snippet na zobrazenie autora článku GetAuthorData. Môžme zobraziť dva výsledky:
  • [*createdby*] - nick autora článku,
  • [*editedby*] - nick užívateľa, ktorý ho naposledy upravil.
Parametre pre zobrazenie bližších info sú: fullname (celé meno), email, phone, mobilephone. Použitie snippetu je nasledovné: [[GetAuthorData?internalKey=[*createdby*]&field=fullname]][/s-code].

Snippety pre vyhľadávanie: SearchForm, SearchPrompt, SearchResults.
..:: Etomite CMS → Rulezzz !.!.!. ::..
Napísať odpoveď