Instalace šablon

V tejto téme sa nachádzajú šablóny (templaty, vzhľady) pre Etomite.

Moderátor: Moderators

martinracek
Thief
Thief
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št Jan 15, 2009 1:20 pm

Instalace šablon

Príspevok od používateľa martinracek »

Ahoj jsem v tomto redakčním systému naprostej začátečník a pořád nemůžu přijít na to jak nainstalovat další šablony. Nahraju ji na web a pak jsem se tu dočetl že ji ještě musím vytvořit a nahrát tam nějaký její kod. Jaký kod to je kde ho seženu? Může mi to někdo trošku konkrétněji popsat?

Díky
R - stick
Moderator & CLT
Moderator & CLT
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Pi Sep 23, 2005 10:59 am
Bydlisko: Vysoké Studnice (u Jihlavy)
Kontaktovať používateľa:

Re: Instalace šablon

Príspevok od používateľa R - stick »

Základem každé šablony je kód (když si šablonu stáhneš, tak je v nějakém txt dokumentu). V administraci si vytvoříš novou šablonu, do ní ten kód zkopíruješ a šabloně dáš název. Pokud pak vytvoříš nějaký dokument, tak můžeš v jeho nastavení vybrat tuto novou šablonu, nebo ji nadefinavat jako výchozí.

Pokud budeš nějakou hotovou šablonu stahovat, tak máš v tom balíku soubory, které umístíš do složky templates (obvykle jsou ve složce s názvem té šablony) . Dále tam jsou txt soubory s vlastní šablonou (ten zkopíruješ do té šablony) a snippety - např na obsluhu menu - ty překopíruješ do snippetů. To samé uděláš, pokud šablona obsahuje nějaké chunky.

Vypadá to složitě, ale zkus si nějakou takovou templatu do Etomite nainstalovat - a přijdeš na to, že je to celkem snadné. A má to ohromnou výhodu v tom, že máš pod totální kontrolou celý vzhled tvého webu, který si můžeš přesně upravit podle toho, co požaduješ.
Napísať odpoveď