N: Zablokovaná administrace po zadání špatného hesla

Máte problém, hľadáte niečo? Opýtajte sa a poradíme...

Moderátor: Moderators

R - stick
Moderator & CLT
Moderator & CLT
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Pi Sep 23, 2005 10:59 am
Bydlisko: Vysoké Studnice (u Jihlavy)
Kontaktovať používateľa:

N: Zablokovaná administrace po zadání špatného hesla

Príspevok od používateľa R - stick »

Pokud zadáte své heslo třikrát po sobě špatně ( nebo několikrát špatně) Etomite automaticky zablokuje váš účet. Nepříjemné je, pokud jste admin a žádný jiný účet v administraci nemáte.

Také se může stát, že se budete pokoušet přihlásit se zapnutým ověřovacím kódem, který se vám ale nezobrazí - a pokusy o přihlášení skončí zablokováním účtu.

Návod, jak účet odblokovat:

V phpMyAdminovi (nebo v tom, co používáte) si otevřete databázi a v ní tabulku etomite_user_attributes. V ní si najděte řádek se svým účtem (v případě pouze administrátorského účtu je tam řádek pouze jeden) V tomto řádku si vyhledejte pole blockeduntil. V něm najdete číslo - a to zaměňte za nulu (NE hodnotu NULL !!!!!!!!) Dále vyhledejte pole failedlogincount a v něm opět hodnotu zaměňte za nulu. Po této úpravě by vám pak mělo přihlášení opět fungovat.

Návod jak deaktivovat zapnutý ověřovací kód při přihlášení:

Otevřete si tabulku etomite_system_settings a v poli setting_name vyhledejte položku use_captcha U ní je v poli setting_value hodnota 1 - a tu změňte na hodnotu 0 (ne null!! )
HERIS

Príspevok od používateľa HERIS »

jo díky že jsi to tu napsal už se mi to stalo a já nevěděl co s tím tak to du opravit ale horší bude když zapomenu login a heslo k phpAdminovi :o
Smith
Thief
Thief
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št Okt 13, 2005 5:20 pm

Príspevok od používateľa Smith »

robil jsem to dneska odpoledne... bohužel bez návodu ale dal jsem to do kupy :D ale návod je parádní, spoustě lidí to narozdíl ode mě ušetří cpousty hledání
Používateľov profilový obrázok
grabo
Expert
Expert
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Pi Sep 23, 2005 6:57 pm
Bydlisko: Krh.
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa grabo »

A nie je to blbost od Etomite? To znamena, ze mozem tymto sposobom zablokovat managera komukolvek, kto ma toto CMS nainstalovane? Alebo sa mylim?
Máš problém? Bloguj!
Používateľov profilový obrázok
_rasel^
ETOMITE Admin
ETOMITE Admin
Príspevky: 1122
Dátum registrácie: Ut Sep 20, 2005 1:03 am
Bydlisko: Košice (SR)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa _rasel^ »

grabo napísal:A nie je to blbost od Etomite? To znamena, ze mozem tymto sposobom zablokovat managera komukolvek, kto ma toto CMS nainstalovane? Alebo sa mylim?
To hej. Ale je to predsa len lepsie ked je to nastevene, ako keby sa ti mal niekto dostat cez neaky soft (ktory zistuje heslo systemom pokus/omyl) do administracie a zrusit ti komplet stranku. :wink:

Ked ches tak si to blokovanie mozes zrusit, ale nastav si CHAPTCHA slova t.j. https://www.etomite.sk/manager/index.php :roll:
..:: Etomite CMS → Rulezzz !.!.!. ::..
Používateľov profilový obrázok
grabo
Expert
Expert
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Pi Sep 23, 2005 6:57 pm
Bydlisko: Krh.
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa grabo »

Iba administrátor môže vypnúť overovanie pomocou generovaného (CAPTCHA) kódu. Pre príhlasenie bude nutné podľa obrázka tento bezpečnostný kód zadať. Ak máte problémy s prečítaním zobrazeného kódu, kliknite na obrázok pre vybenerovanie nového kódu.
Nerozumiem červenému slovu. :lol:
churchyard
Czech LT
Czech LT
Príspevky: 181
Dátum registrácie: Ne Nov 06, 2005 4:40 pm
Bydlisko: Praha [CZ]
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa churchyard »

Zippo napísal:jo díky že jsi to tu napsal už se mi to stalo a já nevěděl co s tím tak to du opravit ale horší bude když zapomenu login a heslo k phpAdminovi :o
Tak ho muzes najit v config.inc.php, ovsem ty zase urcite namitnes, co kdyz zapomenes heslo na FTP... odpoved zni - tak to si potom v pr*eli
  • The Neverhood - Československý web o Neverhoodovi
  • P.R.D.I. - nejlepší folkrock široko daleko
  • Yozzefy - hudební gulášek známých písní
Používateľov profilový obrázok
_rasel^
ETOMITE Admin
ETOMITE Admin
Príspevky: 1122
Dátum registrácie: Ut Sep 20, 2005 1:03 am
Bydlisko: Košice (SR)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa _rasel^ »

churchyard napísal:Tak ho muzes najit v config.inc.php, ovsem ty zase urcite namitnes, co kdyz zapomenes heslo na FTP... odpoved zni - tak to si potom v pr*eli
Ten kto zabudne heslo, tak tomu niet rady. Iba keby na hosting napisal... neviem ako by nato reagovali. :D
..:: Etomite CMS → Rulezzz !.!.!. ::..
Napísať odpoveď