Editor so zvýraznením syntaxe

Máte problém, hľadáte niečo? Opýtajte sa a poradíme...

Moderátor: Moderators

Používateľov profilový obrázok
Spade
etoModerator
Príspevky: 171
Dátum registrácie: Po Apr 17, 2006 2:24 pm
Kontaktovať používateľa:

Editor so zvýraznením syntaxe

Príspevok od používateľa Spade »

Zdravíčko,

hľadám nejaký rozumný editor pre Etomite, ktorý by vedel zvýrazniť HTML/PHP syntax. Totižto, používam Etomite už zo zvyku bez editora, čisto len <textarea> a vzniká mi tam často problém s prehľadnosťou. Existuje vôbec niečo také?
Ách deti moje zlaté, milujte sa a zložte sa. Nech si zvíratá berú od vás príklad.
Človečina, RND.
Používateľov profilový obrázok
Spade
etoModerator
Príspevky: 171
Dátum registrácie: Po Apr 17, 2006 2:24 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Editor so zvýraznením syntaxe

Príspevok od používateľa Spade »

Tak našiel som veľmi elegantný editor CodeMirror, link: http://codemirror.net/ akurát sa mi ho nedarí nainštalovať. Poradí niekto?
Ách deti moje zlaté, milujte sa a zložte sa. Nech si zvíratá berú od vás príklad.
Človečina, RND.
Používateľov profilový obrázok
_rasel^
ETOMITE Admin
ETOMITE Admin
Príspevky: 1122
Dátum registrácie: Ut Sep 20, 2005 1:03 am
Bydlisko: Košice (SR)
Kontaktovať používateľa:

Re: Editor so zvýraznením syntaxe

Príspevok od používateľa _rasel^ »

Ahoj, zvýrazňovanie syntaxe je implementované v Etomite. Stačí si ho zapnúť v [Konfigurácia - záložka Rozhranie a editor - Zvýrazňovať syntax kódu - Áno] a [Povoliť editor dokumentov - Nie], aby si pri úprave dokumentov používal editor, ktorý slúži na úpravu v HTML kóde, ak chceš, aby bolo nastavenie globálne. V prípade, že potrebuješ editor kódu iba pre niektoré dokumenty, tak stačí vo vlastnostiach dokumentu vypnúť štandardný editor [Editor pre úpravu - Nie]. V hornej lište editora je tlačidlo pomocou ktorého sa zapne ofarbenie kódu na základe syntaxi .
..:: Etomite CMS → Rulezzz !.!.!. ::..
Používateľov profilový obrázok
Spade
etoModerator
Príspevky: 171
Dátum registrácie: Po Apr 17, 2006 2:24 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Editor so zvýraznením syntaxe

Príspevok od používateľa Spade »

Tak na Google Chrome mi defaultné zvýrazňovanie syntaxe nefunguje, no na Internet Exploreri to ide. Zvláštne...

Edit: Tak to už nebudem nejak riešiť, nastavil som si len písmo Courier New v <textarea> v CSS manageru, čo by malo stačiť.
Verím tomu, že asi existuje nejaký schopný javascriptový PHP editor s naboostenou <textareou>, no mohli by tam byť zase problémy (trebars rozpoznanie PHP jazyka by nemuselo prejsť, nakoľko snippety v Etomite neobsahujú značky <?php a ?>) ... budem to robiť ako doteraz, Ctrl+C, Ctrl+V => do PsPadu a zase nazad do Etomite Ctrl+V.
Ách deti moje zlaté, milujte sa a zložte sa. Nech si zvíratá berú od vás príklad.
Človečina, RND.
Napísať odpoveď