Strana 1 z 1

Editor so zvýraznením syntaxe

Napísané: Po Máj 23, 2011 2:22 am
od užívateľa Spade
Zdravíčko,

hľadám nejaký rozumný editor pre Etomite, ktorý by vedel zvýrazniť HTML/PHP syntax. Totižto, používam Etomite už zo zvyku bez editora, čisto len <textarea> a vzniká mi tam často problém s prehľadnosťou. Existuje vôbec niečo také?

Re: Editor so zvýraznením syntaxe

Napísané: Po Máj 23, 2011 12:49 pm
od užívateľa Spade
Tak našiel som veľmi elegantný editor CodeMirror, link: http://codemirror.net/ akurát sa mi ho nedarí nainštalovať. Poradí niekto?

Re: Editor so zvýraznením syntaxe

Napísané: Po Máj 23, 2011 1:57 pm
od užívateľa _rasel^
Ahoj, zvýrazňovanie syntaxe je implementované v Etomite. Stačí si ho zapnúť v [Konfigurácia - záložka Rozhranie a editor - Zvýrazňovať syntax kódu - Áno] a [Povoliť editor dokumentov - Nie], aby si pri úprave dokumentov používal editor, ktorý slúži na úpravu v HTML kóde, ak chceš, aby bolo nastavenie globálne. V prípade, že potrebuješ editor kódu iba pre niektoré dokumenty, tak stačí vo vlastnostiach dokumentu vypnúť štandardný editor [Editor pre úpravu - Nie]. V hornej lište editora je tlačidlo pomocou ktorého sa zapne ofarbenie kódu na základe syntaxi .

Re: Editor so zvýraznením syntaxe

Napísané: Po Máj 23, 2011 6:04 pm
od užívateľa Spade
Tak na Google Chrome mi defaultné zvýrazňovanie syntaxe nefunguje, no na Internet Exploreri to ide. Zvláštne...

Edit: Tak to už nebudem nejak riešiť, nastavil som si len písmo Courier New v <textarea> v CSS manageru, čo by malo stačiť.
Verím tomu, že asi existuje nejaký schopný javascriptový PHP editor s naboostenou <textareou>, no mohli by tam byť zase problémy (trebars rozpoznanie PHP jazyka by nemuselo prejsť, nakoľko snippety v Etomite neobsahujú značky <?php a ?>) ... budem to robiť ako doteraz, Ctrl+C, Ctrl+V => do PsPadu a zase nazad do Etomite Ctrl+V.