Vyhladavanie uzivatelov + profil

Máte problém, hľadáte niečo? Opýtajte sa a poradíme...

Moderátor: Moderators

Ikwe
Thief
Thief
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut Aug 02, 2011 4:21 pm

Vyhladavanie uzivatelov + profil

Príspevok od používateľa Ikwe »

Ahojte.
Hladam vhodny CMS system pre spravu obsahu ale hlavne pre vyhladavanie uzivatelov podla kriterii a nasledne zobrazenie profilu s roznymi fields, dropdown menu, atd..

Ako je na tom Etomite? Vie mi s tym pomoct?

Skusal som zatial Wordpress (slabo pouzitelny) a Drupal (pre mna uplne zbytocne komplikovany)

Dakujem za info

p.s. priznam sa o tomto cms som doteraz nevedel ale pokial by bol vhodny, rad sa stanem jeho uzivatelom
Používateľov profilový obrázok
_rasel^
ETOMITE Admin
ETOMITE Admin
Príspevky: 1122
Dátum registrácie: Ut Sep 20, 2005 1:03 am
Bydlisko: Košice (SR)
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyhladavanie uzivatelov + profil

Príspevok od používateľa _rasel^ »

Ahoj, Etomite samo o sebe neobsahuje žiadne rozsiahle možnosti pre správu používateľov. Ale ak napíšeš čo by to malo obsahovať, alebo máš príklad z nejakého webu ako by to malo vyzerať, tak sa môžem pokúsiť urobiť snippet.
..:: Etomite CMS → Rulezzz !.!.!. ::..
Ikwe
Thief
Thief
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut Aug 02, 2011 4:21 pm

Re: Vyhladavanie uzivatelov + profil

Príspevok od používateľa Ikwe »

Myslim nieco podobne ako je toto: http://www.somvprahe.sk/zoznam-clenov/s ... pochadzaju
Vychytavky na stranke nepotrebujem, jedna sa mi len o kriteriove vyhladavanie, najlepsie viacero moznosti sucasne a a aby si clovek sam mohol vyplnit profil.

Pokial by sa to dalo dako poriesit, budem naozaj rad ak nie tak mi zrejme zostane len spravit si vela kavy a drupalovat systemom pokus-omyl.
Používateľov profilový obrázok
_rasel^
ETOMITE Admin
ETOMITE Admin
Príspevky: 1122
Dátum registrácie: Ut Sep 20, 2005 1:03 am
Bydlisko: Košice (SR)
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyhladavanie uzivatelov + profil

Príspevok od používateľa _rasel^ »

Na tom webe to majú poriešené vcelku dosť komplexne.

Len tak nahlas uvažujem: Na spravovanie používateľov je dobré phpBB, ak chceš vytvoriť komunitu používateľov... do profilu si môžeš vytvoriť akúkoľvek položku. Ak to má byť dlhodobý projekt u ktorého sa očakáva kvantum používateľov a postupne budú pribúdať služby na mieru, tak potom by som sa radšej vybral cestou nejakého PHP Framevorku, napr. http://nette.org/cs/

v Etomite je vyriešená registrácia a prihlasovanie používateľov cez front-end - prístup k dokumentom na základe práv a skupiny používateľov a čiastočne zmena používateľského profilu. Používateľ môže a nemusí mať prístup aj do administrácie, ak chceš, aby mohol vytvárať nejaký obsah. Aby to vyzeralo aspoň približne ako na tom webe, tak do Etomite bude potrebné urobiť front-end snippet na profil, aby ho mohol používateľ vytvoriť a upravovať (prípadne profil naviazať na dokumenty, aby bol ukladaný do zásobníka cache). A samozrejme ešte snippet na vyhľadávanie. Počíta sa ešte s niečím iným? (Obrázkové galérie, komunikácia používateľov a iné?)
..:: Etomite CMS → Rulezzz !.!.!. ::..
Ikwe
Thief
Thief
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut Aug 02, 2011 4:21 pm

Re: Vyhladavanie uzivatelov + profil

Príspevok od používateľa Ikwe »

V podstate nie ... okey, vyjdem s farbou von :) chcem poriesit privatnu zoznamku. Pristup do databazy az po registracii ... obsah webu si porobim, co potrebujem je aby si uzivatel mohol svoj profil sam menit a aby sa dal potom aj podla tych policok vyhladat na zaklade formularu, ktory by obsahoval dropdown menu, radio buttons, checkboxy a po stlaceni Hľadaj by mu to vyplulo v priatelnej forme zoznam ludi ktory to splnaju ...

phpbb poznam ale to je komunitne forum ... momentalne to skusam riesit wordpressom ale beriem to ako mensie zlo :D
Používateľov profilový obrázok
_rasel^
ETOMITE Admin
ETOMITE Admin
Príspevky: 1122
Dátum registrácie: Ut Sep 20, 2005 1:03 am
Bydlisko: Košice (SR)
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyhladavanie uzivatelov + profil

Príspevok od používateľa _rasel^ »

Etomite je dobré v tom, na čo je určené... pre prácu s formulármi, narábanie s rozsiahlejšími dátami a používateľmi by som si radšej vybral PHP Framework...
..:: Etomite CMS → Rulezzz !.!.!. ::..
Ikwe
Thief
Thief
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut Aug 02, 2011 4:21 pm

Re: Vyhladavanie uzivatelov + profil

Príspevok od používateľa Ikwe »

Jaaaaaa som si to tak nejako myslel ... php framework uz je na mna too much, snad to poriesim s pluginmi vo wordpresse.
Ale dakujem ti za odozvu, takuto starostlivost sluzobne starsich by mohli mat aj ostatne help fora ... :)

Ved nejdem robit novy pokec ale privatnu zalezitost, dak do cca 100-150 ludi
Napísať odpoveď