EtoGal

V tejto téme sa nachádzajú snippety (rozšírenia) pre Etomite.

Moderátor: Moderators

churchyard
Czech LT
Czech LT
Príspevky: 181
Dátum registrácie: Ne Nov 06, 2005 4:40 pm
Bydlisko: Praha [CZ]
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa churchyard »

takze reseni je zde:

1. udelejte vse podle navodu na instalaci EtoGal (mejte slozku kde bude childgalleries -> v ni jeden dokument bez childgalleries)
2. nainstalujte tohle pod nazvem EtomiteLoginOut / [[EtomiteLoginOut]]

Kód: Vybrať všetko

# Odstranene
http://www.etomite.org/forums/index.php?showtopic=3791
3. EtoGal prepiste timhle (preskoceni prvniho testu, cestina, vetsi kvalita nahledu, na jedno tlacitko doplnen string misto textu, konec htmlentities):

Kód: Vybrať všetko

# CZ preklad EtoGal / ostatne odstranene

// Internationalization
$strings['previous']="« předchozí";
$strings['index']="obsah";
$strings['next']="další »";
$strings['click_to_zoom']="Klikni pro zvětšení ->";
$strings['click_to_go_back']="<- ZPĚT";
$strings['back_to_normal_view']="Zpět, normální zobrazení";
$strings['no_more_pictures_found_return_to']="Žádné další obrázky, navrať se do ";
$strings['go_to_gallery']="Jít do galerie ->";
$strings['pictures_successfully_uploaded']="Obrázky byly nahrány.";
$strings['changes_have_been_saved']="Změny jsou uloženy.";
$strings['delete']="Smazat";
$strings['title']="Název";
$strings['save_changes']="Uložit změny";
$strings['upload_pictures']="Nahrát obrázky";
$strings['check_to_delete_this_picture']="Zatrhni, pro smazání obrázku";
$strings['manage_pictures']="Spravovat Obrázky";
$strings['date']="Datum";
$strings['description']="Popis";
$strings['database_no_description_support']="<em>Tabulka DB nedovoluje použít popis obrázku!</em><br />";
4. udelejte publikovanej dokument v repository kam napisete
[!EtomiteLoginOut?id=XY!]
kde XY je id slozky s childgalleries
5. vlezte na nove vytvoreny dokument (zadate url, musite se kouknout do stromu na id)
6. prihlaste se
7. hodi vas to do galerie, kde nebude nic
8. ve stromu se dostante na dokument ve slozce
9. melo by se obevit tlacitko Spravovat Obrazky

POZNAMKA: v slozce s childgalleries nemejte ukladani do cashe
---
Edit by _rasel^: Upravil som post (sorry). Dovod: Uz je novsia verzia 'EtoGal' a snippet 'EtomiteLoginOut' ma zopar bezpecnostnych nevyhod, ktore odstranil snippet 'authenticate_visitor'.
  • The Neverhood - Československý web o Neverhoodovi
  • P.R.D.I. - nejlepší folkrock široko daleko
  • Yozzefy - hudební gulášek známých písní
Používateľov profilový obrázok
_rasel^
ETOMITE Admin
ETOMITE Admin
Príspevky: 1122
Dátum registrácie: Ut Sep 20, 2005 1:03 am
Bydlisko: Košice (SR)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa _rasel^ »

Konecne som vyskusal EtoGal. U mna bol neaky problem, tak som musel priecinok 'id' galerie vytvorit rucne (ftp). Je super hlavne hromadny upload obrazkov zbalenych v *.zip - Uploadovat sa daju iba obrazky vo formate *.jpg. :P Ak chcete hodit do galerie nieco ine, tak vam vybehne pekna 'parse error' hlaska...
..:: Etomite CMS → Rulezzz !.!.!. ::..
Používateľov profilový obrázok
grabo
Expert
Expert
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Pi Sep 23, 2005 6:57 pm
Bydlisko: Krh.
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa grabo »

Čo je "childgalleries"?
Máš problém? Bloguj!
Používateľov profilový obrázok
_rasel^
ETOMITE Admin
ETOMITE Admin
Príspevky: 1122
Dátum registrácie: Ut Sep 20, 2005 1:03 am
Bydlisko: Košice (SR)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa _rasel^ »

grabo napísal:Čo je "childgalleries"?
To je 'potomok galerie' - nieco ako podgaleria. Hlavna galeria je 'parentgallery' - rodič. Nazvy maju preto taketo, lebo tam existuju dedicne vztahy. V hlavnej galerii mas napriklad zoznam kategorii (malicke nahlady), az po kliknuti na kategoriu sa dostanes k nahladom prislusnej kategorie...
(ak sa mylim, tak ma niekto opravte :D)
Naposledy upravil/-a _rasel^ v Po Máj 01, 2006 12:50 pm, upravené celkom 1 krát.
..:: Etomite CMS → Rulezzz !.!.!. ::..
Používateľov profilový obrázok
_rasel^
ETOMITE Admin
ETOMITE Admin
Príspevky: 1122
Dátum registrácie: Ut Sep 20, 2005 1:03 am
Bydlisko: Košice (SR)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa _rasel^ »

Postup instalacie snippetu [[EtoGal]] a snippetu [[authenticate_visitor]] pre Etomite 0.6.1 Final:
  • Stiahnite si najnovsiu EtoGal (pozor! na stranke su aj ine verzie napr.: EtoGalGallery) - http://downloads.etogal.unbrandedhosting.com/
  • Prihlaste sa do administracnej casti Etomite a pridajte novy snippet ('Etomite manager' -> 'Manage Resources' -> 'Manage Snippets' -> 'New snippet') s nazvom 'EtoGal' a skopirujte tam cely obsah stiahnuteho suboru
  • V svojej instalacii etomite vytvorte v priecinku 'assets' priecinok 'galleries' a nastavte mu atribut '777' (ch-mod) - povolenie citania a zapisovania
  • Nainstalujte si dalsi snippet s nazvom 'authenticate_visitor', ktory si mozte stiahnut z tejto stranky.
  • Snippet 'authenticate_visitor' mozte umiestnit kdekolvek na stranku (aj ku galerii), resp. rovno ako sucast sablony (templatu) - tento snippet sluzi na prihlasenie k Etomite prostrednictvom vlastneho rozhrania a neskor EtoGal overuje ci ste k Etomite prihlaseny a na zaklade tohto mozte spravovat svoju galeriu
  • Snippet 'EtoGal' teraz mozte umiestnit do lubovolneho dokumentu (upozrornenie! nastavte aby sa NEukladal do cache - zasobnika). Ak chcete spravovat galeriu/obrazky, tak sa najprv musite prihlasit prosrednictvom snippetu 'authenticate_visitor', potom sa vam na stranke galerie zobrazi tlacidlo 'Manage Gallery'. Obrazky mozete pridavat jednotlivo (IBA je formate *.jpg), alebo ako skupinu obrazkov, ktore su zbalene v archive *.zip (ties iba vo formate *.jpg).
..:: Etomite CMS → Rulezzz !.!.!. ::..
Používateľov profilový obrázok
grabo
Expert
Expert
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Pi Sep 23, 2005 6:57 pm
Bydlisko: Krh.
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa grabo »

_rasel^ napísal:
grabo napísal:Čo je "childgalleries"?
To je 'potomok galerie' - nieco ako podgaleria. Hlavna galeria je 'parentgallery' - rodič. Nazvy maju preto taketo, lebo tam existuju dedicne vztahy. V hlavnej galerii mas napriklad zoznam kategorii (malicke nahlady), az po kliknuti na kategoriu sa dostanes k nahladom prislusnej kategorie...
(ak sa mylim, tak ma niekto opravte :D)
Trvalo mi to, ale zistil som to. :oops: Zápis vypadá takto:
[[EtoGal?display=childgalleries]][/quote]

Ď.
Máš problém? Bloguj!
Používateľov profilový obrázok
_rasel^
ETOMITE Admin
ETOMITE Admin
Príspevky: 1122
Dátum registrácie: Ut Sep 20, 2005 1:03 am
Bydlisko: Košice (SR)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa _rasel^ »

Mozes a nemusis... ak mas jednu jedinu galeriu (nahlady a po kliknuti obrazky = bez podkategorii), tak staci ak vytvorit jednoduchy dokument a v nom bude [[EtoGal]]
Naposledy upravil/-a _rasel^ v Po Máj 01, 2006 2:17 pm, upravené celkom 1 krát.
..:: Etomite CMS → Rulezzz !.!.!. ::..
Používateľov profilový obrázok
grabo
Expert
Expert
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Pi Sep 23, 2005 6:57 pm
Bydlisko: Krh.
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa grabo »

To mi je jasné... :wink:
Máš problém? Bloguj!
Seymour
Thief
Thief
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne Jún 04, 2006 8:58 am
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Seymour »

Mohli by ste plíz niekto niekam hodit EtoGal (neviem ci je to len snippet code alebo aj nieco ine)? Na eto.org to nejde stihanut. Vo fore tam niekto pisal ze za par dni to pojde ci co, ono to uz ale nejde skoro 2tyzdne a ujo gúgl stale odkazuje len na eto.org :(
Používateľov profilový obrázok
_rasel^
ETOMITE Admin
ETOMITE Admin
Príspevky: 1122
Dátum registrácie: Ut Sep 20, 2005 1:03 am
Bydlisko: Košice (SR)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa _rasel^ »

Mozem ti dat iba to co mam doma. Etogal-1.1-b3
Prílohy
Etogal-1.1-b3.rar
Etogal-1.1-b3
(5.13 KiB) 331 stiahnutí
..:: Etomite CMS → Rulezzz !.!.!. ::..
Seymour
Thief
Thief
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne Jún 04, 2006 8:58 am
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Seymour »

thx, ale je tu jeden maly problem... nejakym velkym zazrakom sa mi to podarilo nainstallovat a potom: prihlasim sa cez to authenticate_visitor, idem do etogal zlozky a uploadnem 2 obrazky, potom to uz zacalo pisat ze

Kód: Vybrať všetko

Fatal error: Call to undefined function: imagecreatefromjpeg() in c:\easyphp\www\eto\index.php(578) : eval()'d code on line 86
a este sa mi ani tie 2 obrazky co to uploadlo v gallerii aj tak nezobrazia... asi vyskusam nejaku inu galeriu :eto:
dutch
PHP Support
PHP Support
Príspevky: 122
Dátum registrácie: So Dec 17, 2005 11:40 pm
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa dutch »

4Seymour:
varim z vody, ale mas v apachi nainstalenou GD knihovnu [radsi si skoukni phpinfo()]... kazdopadne to znamena, ze parser nezna tuhle funkci, ktera je mimochodem v php od verze 3 ;) coz uz je najakej patek... podle cesty jedes pres easyphp, mas posledni verzi? tusim ze je posledni 1.8...

//edit:
co ted koukam po webu, vestinou to bejva misconfiguraci php.ini, nezkousel si tam neco upravovat?
Eto v1 - konečně ;) | Když se dva perou, třetí tam hodí granát...
Používateľov profilový obrázok
_rasel^
ETOMITE Admin
ETOMITE Admin
Príspevky: 1122
Dátum registrácie: Ut Sep 20, 2005 1:03 am
Bydlisko: Košice (SR)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa _rasel^ »

2 Seymour: Do etoGal sa daju importovat obrazky iba vo formate jpg. Alebo obrazky jpg zbalene v zip archive - takto sa da uploadnut viac obrazkov naraz.
..:: Etomite CMS → Rulezzz !.!.!. ::..
Seymour
Thief
Thief
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne Jún 04, 2006 8:58 am
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Seymour »

dutch napísal:4Seymour:
varim z vody, ale mas v apachi nainstalenou GD knihovnu [radsi si skoukni phpinfo()]... kazdopadne to znamena, ze parser nezna tuhle funkci, ktera je mimochodem v php od verze 3 ;) coz uz je najakej patek... podle cesty jedes pres easyphp, mas posledni verzi? tusim ze je posledni 1.8...

//edit:
co ted koukam po webu, vestinou to bejva misconfiguraci php.ini, nezkousel si tam neco upravovat?
Ja sa s php&mysql a easyphp uz nejaky ten piatok hram (teraz niekedy to bude 1 a 1/2 roka :wink: ). Php mam 4 (4.5 alebo tak nejako) a 5 (5.1??), k tomu mysql 2 a 4 ci ako to je (uz ani neviem :lol: ) + vzdy najnovsia verzia phpmyadmina :D . K tomu mam este SMTP a aj GD (GD2???) + nejake dalsie na nic veci...

_rasel^ napísal:2 Seymour: Do etoGal sa daju importovat obrazky iba vo formate jpg. Alebo obrazky jpg zbalene v zip archive - takto sa da uploadnut viac obrazkov naraz.
To viem. Najskor som si myslel ze som chcel upnut nejake gif-ko ale vsetko to bolo len jpg :(
Obrázok
dutch
PHP Support
PHP Support
Príspevky: 122
Dátum registrácie: So Dec 17, 2005 11:40 pm
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa dutch »

Seymour napísal:Ja sa s php&mysql a easyphp uz nejaky ten piatok hram (teraz niekedy to bude 1 a 1/2 roka :wink: ). Php mam 4 (4.5 alebo tak nejako) a 5 (5.1??), k tomu mysql 2 a 4 ci ako to je (uz ani neviem :lol: ) + vzdy najnovsia verzia phpmyadmina :D . K tomu mam este SMTP a aj GD (GD2???) + nejake dalsie na nic veci...
to co rikas ale nedokazuje, ze mas ve svym systemu vse v poradku, ba naopak, error, kterej ti hlasi parser php ti prave rika, ze je neco v neporadku... pokud, jak rikas, se vyznas v easyphp, tak pro tebe urcite nebude problem zkouknout php.ini a zjistit si spravny nastaveni extensionu, protoze tahle chyba podle me nejvic ukazuje na spatny nastaveni nacitani gd...
este by si moh napsat, jestli si uz vyuzival tehle funkci a zda to hlasilo naky chyby...
Eto v1 - konečně ;) | Když se dva perou, třetí tam hodí granát...
Napísať odpoveď