Strana 1 z 1

Google XML Sitemaps

Napísané: Ne Mar 11, 2012 7:05 pm
od užívateľa Marek Adamec
Ako funguje snippet Google XML Sitemaps? Treba ho pridavat do templatu?

Re: Google XML Sitemaps

Napísané: Ut Mar 13, 2012 2:46 pm
od užívateľa _rasel^
Ahoj, Gogle Site Map sa nepridáva do šablóny. Odkaz na tento XML súbor môžeš poskytnúť službe Googlu s názvom Webmaster Tools - Nástroje správcu webu, aby podľa neho indexoval obsah tvojej internetovej stránky - Google vďaka tomu súboru získa prehľad o tvojej webovej stránke (vhodné pre rozsiahle webové projekty, kde môžeš ladiť aj parametre k jednotlivým pod-stránkam, ak by sa vyskytla komplikácia s indexovaním) a ako často sú jednotlivé články aktualizované. Ty potom získaš v Nástrojoch pre správcu webu prehľad o tom kedy bola tvoja stránka indexovaná, aké stránky sa na ňu odkazujú, či náhodou nemáš problémy s nefunkčnosťou niektorých odkazov, aké kľúčové slová sa na tvojej stránke používajú a ktoré je najvyhľadávanejšie a pod... je to akási derivácia služby Google Analytics s tým rozdielom, že je zameraná na indexovanie obsahu stránky a na veci, ktoré sú s tým spojené a nie priamo na štatistiky.

Ako na to?
  • ak nie si, tak sa najprv zaregistruj na webe: https://www.google.com/webmasters/tools/
  • pridaj svoju internetovú stránku, a over, že si jej vlastníkom - do html kódu šablóny pridaj tág od Googlu,
  • v konfigurácií môžeš pridať odkaz na tvoj súbor Site Map.

Re: Google XML Sitemaps

Napísané: Ne Mar 25, 2012 10:22 pm
od užívateľa Marek Adamec
Pre phpbb fórum sa toto asi nedá využiť či hej? Myslím to tak či phpbb2 ma niečo také ako etomite (Gogle Site Map). A len tak mimochodom čo hovoríš na túto informáciu o vyhladávani googlu v budúcnosti... http://siit.webnoviny.sk/pocitace/googl ... on_article

Re: Google XML Sitemaps

Napísané: St Mar 28, 2012 10:07 am
od užívateľa R - stick
Marek Adamec napísal:Pre phpbb fórum sa toto asi nedá využiť či hej? Myslím to tak či phpbb2 ma niečo také ako etomite (Gogle Site Map).
I pro phpBB něco podobného existuje. Ale napřed důležitá věc:

Pokud používáš phpBB2, tak upgraduj - na dvojkovou verzi skončila podpora už před několika lety - a obecně je tato verze děravá jak cedník. Upgraduj na phpBB3 - v instalaci je nástroj na převod dat ze dvojkové verze.

Pro phpBB3 existuje mod GYM Sitemaps: http://www.phpbb-seo.com/en/gym-sitemap ... t2734.html - spolu s SEO URL http://www.phpbb-seo.com/en/advanced-se ... t1219.html - mimochodem ten je i na tomto fóru ....

Pokud by jsi to chtěl instalovat , tak z osobní zkušenosti ti doporučuji stáhnout z výšeuvedených stránek phpBB3 premoded version - je to základní instalace phpBB3 už s implementovanými mody (oba dva) - akorát do ní dohraješ češtinu, a instaluješ. Čeština pro oba mody se válí někde na netu - ev bych ti nějaké ty části mohl poslat.

Re: Google XML Sitemaps

Napísané: Št Mar 29, 2012 9:24 pm
od užívateľa Marek Adamec
No vcera som skusal prejst na phpbb3 ale mal som problem s konvertovanim obsahu starej verzie do phpbb3.
Fatal error: Maximum execution time of 5 seconds exceeded in /DISK2/WWW/navrchol.sk/forum/1/includes/utf/utf_normalizer.php on line 313

Na fore podpory pre phpbb3 mi bolo poradene poziadat spravcu hostingu o zvisenie na 30sek. alebo pouzit program XAMPP, ale tento program nepoznam, tak to necham az na novy hosting ked prestupim...

Re: Google XML Sitemaps

Napísané: Po Apr 09, 2012 11:28 am
od užívateľa R - stick
Velmi rychle si najdi jiný hosting - ten tvůj stávající má omezený počet dotazů do databáze. Je to z důvodu vytížení hardwaru - a obecně to znamená, že to jede na nějakém šrotu. Toto omezení mělo svůj význam v minulých letech, kdy byly problémy s výkonem serveru, na kterém bylo umístěno spousta hostingů a z důvodu přetížení jim padal DB server. V současné době toto omezení alespoň trochu kvalitnější hosting nemá. Důrazně doporučuji přechod.

Pokud přecházet nechceš, mělo by pomoct, když ti navýší limit počtu dotazů do databáze - chtěj po nich min 600000 dotazů/hod. Bude ti to stačit po dobu konverze, pak ti to mohou vrátit zpět, nebo rozumně navýšit. Při konverzi do phpBB3 ti totiž běží enormě mnoho dotazů do databáze - a obzvláště když obnovuješ indexy - v takovém případě se pak peče procesor serveru .... Z toho důvodu pak bývají s převodem na méně výkonném hostingu problémy.

A i pro provoz phpBB3 bych ti doporučil hosting s neomezeným počtem dotazů, nebo alespoň s hodně vysoko nastaveným limitem. Pokud jsi totiž na tento problém u svého webu nenarazil, tak na něj v budoucnu určitě narazíš, zvláště, když na něj bude chodit více lidí.

Re: Google XML Sitemaps

Napísané: St Apr 11, 2012 8:01 pm
od užívateľa _rasel^
Súhlasím s R - stickom. Ešte doplním k programu WAMP - je to program, ktorý ti na tvojom PC urobí funkčný WAMP server (W - Windows, A - Apache, M - MySQL, P - PHP) - väčšinou nie je potrebné nič konfigurovať - je to takéto domáce núdzové testovacie riešenie. Hosting, ktorý to odporučí stiahnuť databázu k sebe, prekonvertovať u seba a potom následne uploadnúť späť určite nie je seriózny hosting... rýchle odtiaľ preč.

Môžem odporučiť napr.: WebSupport.sk, ktorý by mi určite nedal takúto odpoveď...

Re: Google XML Sitemaps

Napísané: St Apr 11, 2012 10:33 pm
od užívateľa Marek Adamec
planujem prejst na iny hosting k websuportu uz dlhsi cas... mam tam vsetky weby okrem tohto, ale este mam zaplateny stary... pri plateni posledej faktury som nebol oficialne drzitelom, vlastnikom adresy ja ale registrator (poskitovatel) a za prepis si vypytal neskutocne peniaze (24 €)

Re: Google XML Sitemaps

Napísané: Št Apr 12, 2012 12:46 am
od užívateľa R - stick
Tak v tomto případě se nejedná o seriózní hosting - ale o amatérský projekt a prachsprostého spekulanta. Na normálním hostingu by něco takového nebylo možné!!!! Velmi pádný důvod nejen odtud zdrhnout, ale podat na poskytovatele trestní oznámení pro podvod. (i když tito šmejdi to mají ve smliouvách většinou velmi dobře ošetřené ....)

Re: Google XML Sitemaps

Napísané: St Dec 12, 2012 6:45 pm
od užívateľa Marek Adamec
Chcem sa spytat na Google Tools, konkretne na sitemap (počet indexovaných adries URL). Mam dva weby: na jednom (lavy obrazok) su indexovane vsetky stranky, ale na druhom Navrchol.sk (pravy obrazok) je indexovanych len par stranok... Kde moze byt chyba ked obe stranky bezia na etomite.

Obrázok

Re: Google XML Sitemaps

Napísané: Št Dec 13, 2012 8:50 pm
od užívateľa Marek Adamec
Mimochodom dobra stranka na generovanie sitemap http://www.xml-sitemaps.com (vygenerovane sitemap vo viacerych formatoch behom par sekund).

Re: Google XML Sitemaps

Napísané: So Dec 15, 2012 9:46 pm
od užívateľa _rasel^
Ahoj, dôvod prečo Google niektoré weby 'nechce' indexovať môže byť viacero: obsah, zložitosť url adresy (premenné v nej), prípadne frekvencia aktualizácie stránky (najdôležitejší parameter) a aktuálnosť v čase odovzdania sitemap. Indexovanie prebieha častejšie u stránok, ktoré sa aktualizujú častejšie a tento údaj je obsiahnutý v XML sitemap - do akej miery sa ním Google riadi je otázne - možno len prvý krát a potom si frekvenciu indexovania určí sám, prípadne podľa frekvencie používania vo vyhľadávaní používateľmi Googlom. Na generovanie sitemap som použil štandardný snippet Etomite [!GoogleSiteMap_XML!] a odkaz naň som odovzdal Googlu.

Re: Google XML Sitemaps

Napísané: Ne Dec 16, 2012 7:50 pm
od užívateľa Marek Adamec
zložitosť url adresy (premenné v nej) no na tej lavej "stranke" ktorej google indexuje vsetky stranky mam asi s tych 203 stranok cca 140 prazdnych (cistych, maju ale (len jednoslovny nazov)) co vacsina stranok na tej pravej "stranke" ma vacsinu nazvov stranok s 2-5 slov. Ale viem na 100% ze na pravej "stranke" je viac ako 40 (googlom indexovanych) stranok s jednoslovnym nazvom, odhadujem tak 150 mozno aj viac.

frekvencia aktualizácie stránky (najdôležitejší parameter) v tomto generatore (http://www.xml-sitemaps.com) co som objavil sa da nastavit cas frekvencie, ktory sa zapise do xml.

štandardný snippet Etomite [!GoogleSiteMap_XML!] pouzivam aj ja a generuje mi takyto kod:

Kód: Vybrať všetko

<urlset>
<url><loc>http://navrchol.sk/home.html</loc>
<lastmod>2012-10-15T12:55:48+02:00</lastmod>
<changefreq>monthly</changefreq>
<priority>0.25</priority>
</url>
<url>
<loc>http://navrchol.sk/geocache-navrchol-sk.html</loc>
<lastmod>2011-08-08T18:13:55+02:00</lastmod>
<changefreq>monthly</changefreq>
<priority>0.25</priority>
</url>
Generator (http://www.xml-sitemaps.com) mi vygeneroval toto:

Kód: Vybrať všetko

<url> 
<loc>http://www.navrchol.sk/</loc>
<changefreq>monthly</changefreq> 
</url> 
<url> 
<loc>http://www.navrchol.sk/geocache-navrchol-sk.html</loc> 
<changefreq>monthly</changefreq> 
</url>
Ale ked tak nad tym uvazujem frekvencia aktualizacie by tam ani nemusela byt (asi by tam bolo dobre nastavit none), lebo 95% stranok (clankov) uz neaktualizujem. Lebo ich netreba prepisovat a ani aktualizovat...

Re: Google XML Sitemaps

Napísané: So Nov 09, 2013 12:27 pm
od užívateľa Marek Adamec
Jedna otázka: môže byť použitý na stránke súbor xml sitemap generovaný snippetom v etomite ale aj externe vygenerovany xml subor (vlozeny do hlavneho adresara) a oba tieto subori (cesty k suborom) odoslane cez google tools?

príklad:

stranka.sk/google-sitemap (pouziva etomote xml snippet)
stranka.sk/sitemap.xml (vygenerovany externy subor sitemap generatorom)

Re: Google XML Sitemaps

Napísané: Ne Nov 17, 2013 1:56 pm
od užívateľa _rasel^
Vo všeobecnosti je lepšie ak existuje iba jeden súbor sitemap. Sitemap, ktorý je generovaný Etomite má tú výhodu, že sa v ňom po aktualizácií webu uložené vždy aktuálne údaje ako je posledná zmena dokumentov a priorita odkazov (sitemap nesmie byť ukladaný do cache). V prípade statického sitemap by mohlo dôjsť k spomaleniu indexovania webu alebo by k indexovaniu aktuálnej kópie nemuselo vôbec dôjsť, ak by sa v ňom nenachádzali aktuálne údaje. Statické sitemap je výhodný len pre weby, ktoré sa indexujú len raz alebo na indexovaniu nezáleží. Dynamický sitemap je určite lepší pre weby u ktorých pravidelne dochádza k aktualizácií článkov, k zmene štruktúry webu alebo na ňom neustále pribúdajú nové články.