Problém s adresářem - snad :-/

Máte problém, hľadáte niečo? Opýtajte sa a poradíme...

Moderátor: Moderators

Používateľov profilový obrázok
moddo
Amateur
Amateur
Príspevky: 21
Dátum registrácie: St Dec 20, 2006 2:07 am
Kontaktovať používateľa:

Problém s adresářem - snad :-/

Príspevok od používateľa moddo »

Řeším problém se znázorněním původního stavu stránky při kliku na adresář a zobrazení jeho struktury.

Příklad:

mám úvodní stránku. a vlevo mám dané menu

- HOME
- VÝROBKY
- - bla bla bla
- - bla bla bla
- KONTAKT

Při kliknutí na Folder "Výrobky" bych chtěl menu sice rozbalit, ale zachovat stávající úvodní stránku která byla znázorněna. Děsím mě představa, že kvůli tomu budu vždy generovat obsach v nastavení adresáře a vkládat tam odkazy znova ty co jsou v menu. to vypadá hnusně. :?

možná že dělám něco blbě, ale ono toho v nastavení sožky moc není. A když použiju místo dokumentu-šložky, odkaz, tak ten yase nic nerozbalí i když slouží jako složka a hned přesměruje na stránku kterou udám.

Chybí mi v klasickém nastavení složky možnost vypnutí editoru a vložení odkazu na stránku kterou chci zobrazit...

Přeci není pokaždé mít pod složkou podřebu psát nějakýu text, kort když má sloužit jako hlavní adresář pro další podadresáře.

Poraďte prosím. :cry: :cry: :cry:

Děkuji za odpovědi, můžete psát i na ICQ309391520, nebo Skype Lordmoddo, kompík mám zaplý nonstop.

Děkuji.
churchyard
Czech LT
Czech LT
Príspevky: 181
Dátum registrácie: Ne Nov 06, 2005 4:40 pm
Bydlisko: Praha [CZ]
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa churchyard »

Trochu nestíhám, ty chceš složku, která po kliknutí jenom rozbalí menu?
  • The Neverhood - Československý web o Neverhoodovi
  • P.R.D.I. - nejlepší folkrock široko daleko
  • Yozzefy - hudební gulášek známých písní
Používateľov profilový obrázok
moddo
Amateur
Amateur
Príspevky: 21
Dátum registrácie: St Dec 20, 2006 2:07 am
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa moddo »

:oops: ano, přesně jen to.

Přišel jsem sice na to, že když použiju odkaz a dam do něj směrování třeba na první z pořízených menu, tak je to celkem v poho, ale vždy musí mít něco uvnitř adresáře prioritu.

To ovšem já právě nechci, ale jsem ochoten to akceptovat, když to nepůjde jinak. :P

Ještě jsem nezkoušel ale variantu když je adresář a v něm jen další adresáře a pak teprve sránky. To bych musel dát odkaz až na nějakou stránku a to by se mi otevřelo o dvě vnoření a to je také na pikaču :eek:

Mno nevím, snad je na to něco o čem nevím :twisted: budu se modlit za Vaše odpovědi
R - stick
Moderator & CLT
Moderator & CLT
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Pi Sep 23, 2005 10:59 am
Bydlisko: Vysoké Studnice (u Jihlavy)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa R - stick »

Toto hodně závisí na tom, jaký použiješ snippet, který ti generuje menu v templatě, kterou používáš. Já jsem řešil podobný problém - obešel jsem ho tak, že jsem použil snippet "Transmenu" (ev bych ti ho sem mohl hodit ....) - jak to chodí - mrkni na http://www.rstick.com - tam to mám použité - třeba by to bylo přesně to, co chceš.

Obecně by se na to dal použít javascript, který ti menu automaticky rozbalí - ovšem nevyhneš se tomu, že pro každou složku v menu musíš mít odpovídající dokument ve stromové struktuře. Pokud pak potřebuješ aby se ti zobrazil na různých dokumentech stejný obsah, budeš to muset řešit tak, že jako dokument použiješ odkaz.

Ještě mě napadá, že by se měl dát napsat nějaký snippet, který ti do dokumentu vloží obsah požadovaného výchozího dokumentu - ale to jsem nijak nezkoušel (protože jsem to nepotřeboval)

Jinak chce to vyzkoušet, jak fungují snippety, které generují menu, myslím, že nakonec požadovanou funkci najdeš.
churchyard
Czech LT
Czech LT
Príspevky: 181
Dátum registrácie: Ne Nov 06, 2005 4:40 pm
Bydlisko: Praha [CZ]
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa churchyard »

V tom pripade bych pouzil nasledujici postup (neni to pro debily):
udelat u tech "jako materskych dokumentu" nejakou znacku, bud si do menu snippetu nekam do pole vypsat jejich IDcka, nebo u jejich aliasu mit nejaky prfix.
Do toho dokumentu dej sitemap snippet (pro pripad, ze nebude zapnute jscript).
pak v menu snippetu udelej podminku, ktera pozna takovy dokument (podle te znacky). a u nich zmen odkaz na jscriptovou FCI onclick, aby se to v menu rozbalilo. Nekdo JScriptu znalejsi by ti mohl pomoct... tohle nezvladnu napsat sam :P
  • The Neverhood - Československý web o Neverhoodovi
  • P.R.D.I. - nejlepší folkrock široko daleko
  • Yozzefy - hudební gulášek známých písní
Používateľov profilový obrázok
moddo
Amateur
Amateur
Príspevky: 21
Dátum registrácie: St Dec 20, 2006 2:07 am
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa moddo »

:twisted: neco podobneho me ted napadlo, pomalu si s tym zacinam hrat :) pokud bude nakej jeste napad, tak sem s nim :))

jinak diky za reakci..

jinak muzete juknout sem, ale neni to jeste z daleka dodelane.

Tak predbezne recenze muzete hodit, ale berte to jako rozpracovane dilko. :) http://new.tplast.cz

Jinka pokud ma nekdo zajem, mohu pomoci s grafikou a templatama. Moc me to bavi navrhovat. :P
R - stick
Moderator & CLT
Moderator & CLT
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Pi Sep 23, 2005 10:59 am
Bydlisko: Vysoké Studnice (u Jihlavy)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa R - stick »

Pěknej design - klobou dolů Až to doděláš tak to bude pecka ..... Jinak co mě s***** je to úvodní logo v horním rámečku - to je moc vysoké a při prohlížení stránek tě to nutí rolovat jak o život, což mnozí uživatelé velmi těžko zkousnou. Grafika a rozvržení stránek jinak plně koresponduje se zaměřením webu a pro firemní prezentaci je velmi dobře navržena.

Pokud by jsi měl zájem udělat s mým webem něco v podobném stylu bral bych to všemi deseti (můj graf projev je jedna velká tragédie .....) - kdyžtak mi pošli PM.
Používateľov profilový obrázok
_rasel^
ETOMITE Admin
ETOMITE Admin
Príspevky: 1122
Dátum registrácie: Ut Sep 20, 2005 1:03 am
Bydlisko: Košice (SR)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa _rasel^ »

moddo napísal:Tak predbezne recenze muzete hodit, ale berte to jako rozpracovane dilko. :) http://new.tplast.cz
Výborný návrh. Trocha mi tam vadí len ta výška flash menu a aj to, že nikde na webe nie je spomenuté: Powered by Etomite. :(
moddo napísal:Jinka pokud ma nekdo zajem, mohu pomoci s grafikou a templatama. Moc me to bavi navrhovat. :P
Inak na webe http://templates.arcsin.se/ je zopár krásnych templatov, ktoré si priam koledujú o prehodenie na Etomite. :eto:
..:: Etomite CMS → Rulezzz !.!.!. ::..
Používateľov profilový obrázok
moddo
Amateur
Amateur
Príspevky: 21
Dátum registrácie: St Dec 20, 2006 2:07 am
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa moddo »

Věřte, že ve Finále tam ETOMITE POWERED bude :) Slibuji, ten web nemá ještě vůbec patičku - to až na konec :)

Na ten web se juknu :)
Používateľov profilový obrázok
moddo
Amateur
Amateur
Príspevky: 21
Dátum registrácie: St Dec 20, 2006 2:07 am
Kontaktovať používateľa:

Patička a spol.

Príspevok od používateľa moddo »

8) Tak se jukněte, web dostává finální podobu, i powered eTomite tam už je :oops:

http://new.tplast.cz


Zatím se mějte. MoDDO
churchyard
Czech LT
Czech LT
Príspevky: 181
Dátum registrácie: Ne Nov 06, 2005 4:40 pm
Bydlisko: Praha [CZ]
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa churchyard »

hele, proc
Obrázok
odkazuje na manager?
  • The Neverhood - Československý web o Neverhoodovi
  • P.R.D.I. - nejlepší folkrock široko daleko
  • Yozzefy - hudební gulášek známých písní
Používateľov profilový obrázok
moddo
Amateur
Amateur
Príspevky: 21
Dátum registrácie: St Dec 20, 2006 2:07 am
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa moddo »

Protože to nemám ještě úplně hotové a často lezu do manageru. Do budoucna si tam udělám svojí značku, zatím jsem si reeditoval logo grafika co dělal horní flash. :P

Jsi z grafikovi přízně? Že tě to trápí? :) Pokud ano, tak mu řekni kulišákovi ať se mi ozve :) Prdí mi na maily a ještě máme něšco rozdělané. :D

S pozdravem MoDDO
----------------------------------------------------
Ať se má každý dobrý člověk lépe ..... :!:
Napísať odpoveď