Strana 1 z 1

CRON

Napísané: Ut Apr 28, 2009 6:56 pm
od užívateľa Marek Adamec
caute skusali ste alebo viete ako pracuje program CRON?, lebo som sa docital toto: v reali by bolo vhodnejsie a rychlejsie xml-ko najskor stiahnut, ulozit na disk (napr. cez cron kazdu hodinu) a nasledne s nim pracovat. Takisto, pouzit vlastne obrazky, tj. neziskavat ich z google.com.
Lebo ja som sa stym este nestretol, vobec neviem ako to funguje. Ale dufam ze mi niekdo poradi...:)

Re: CRON

Napísané: Ut Apr 28, 2009 8:30 pm
od užívateľa _rasel^
Máš hosting, ktorý ma CRON? Tam by si nastavil, že sa má v určitú dobu spúšťať určitá URL adresa... a takto by si vedel plánovať určité operácie.

Re: CRON

Napísané: Ut Apr 28, 2009 8:40 pm
od užívateľa Marek Adamec
takze CRON musi byt na hostingu? Ak tam nieje tak mam smolu, neda sa tam nejako vlozit? (budem sa musiet spytat poskytovatela hostingu, ci tam je.)

Re: CRON

Napísané: Ut Apr 28, 2009 8:50 pm
od užívateľa _rasel^
CRON je niečo ako naplánované úlohy (v presný čas). Je výhodný hlavne pre veľké projekty. V administrácií hostingu nastavíš, že sa má v ten a ten čas spúšťať tá a tá URL adresa. Na danej URL adrese by si mal obslužný PHP script, ktorý po svojom spustení urobí nejaké operácie.

CRON musí mať hosting, inak by si si ho musel "vyrobiť" a to tak, že by ti úlohy spúšťali návštevníci tvojej stránky, ak sa splnia určité podmienky, tak sa vykoná nasledujúci script. Pričom používateľ by ani nevedel, že jeho návštevu zneužívaš na spúšťanie naplánovaných úloh. Čiže ukladanie XML do zásobníka by sa nerobilo presne každú, ale len vtedy, keď to bude potrebné. Napr. vieš, že predpoveď počasie musíš aktualizovať minimálne raz do dňa, tak by si na prvého používateľa v danom dni naviazal zmazanie starého zásobníka a vytvorenie nového zásobníka... ešte by bolo potrebné urobiť script na detekciu prvého používateľa v danom dni.