etomite_site_content' is marked as crashed

Máte problém, hľadáte niečo? Opýtajte sa a poradíme...

Moderátor: Moderators

Používateľov profilový obrázok
gabo
Medium Expert
Medium Expert
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Ut Jan 23, 2007 5:45 am
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

etomite_site_content' is marked as crashed

Príspevok od používateľa gabo »

pri nefunkčnosti stránky som objavil tuto hlašku.


mojweb/etomite_site_content' is marked as crashed and should be repaired /jedná sa o tabulku v databáze.

z hostingu mi odpisali takuto odpoved:

Ona doslova nie je poškodená, je len zamknutá, aby nedošlo priamo k jej poškodeniu, resp. k nezrovnalostiam v nej.
Tento problém môže vzniknúť počas komunikácie s ňou. Keďže daná stránka používa databázu neustále, tak problém mohol nastať kedykoľvek, pravdepodobne pri zápise nových dát do databázy (článok, zmena textu, návšteva, možností je veľa). Počas komunikácie mohlo dôjsť k náhlemu prerušeniu vykonania daného príkazu a týmpádom sa daná tabuľka zamkla, lebo daná operácia nebola dokončená. Ak by do seba dovolila zapísať nové dáta, hrozí riziko, že nebudú sedieť dáta v nej .

Všimli sme si však, že tento problém sa najčastejšie vyskytuje práve pri stránkach, ktoré sú spracované cez redakčný systém etomite. Pri ostatných sme to zaznamenali len veľmi sporadicky a aj to boli len ojedinelé prípady. Ale chyba je možno dakde inde a toto je len náhoda.

S pozdravom

Zákaznícka podpora - Inet.sk, s. r. o.

tak co teď, jaký je plán hoši? , samozrejme vopred dakujem za pomoc a odpovede. :)
Používateľov profilový obrázok
gabo
Medium Expert
Medium Expert
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Ut Jan 23, 2007 5:45 am
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: etomite_site_content' is marked as crashed

Príspevok od používateľa gabo »

pomohol som si sám a databázu som prepísal zo zalohy. :)
Používateľov profilový obrázok
_rasel^
ETOMITE Admin
ETOMITE Admin
Príspevky: 1122
Dátum registrácie: Ut Sep 20, 2005 1:03 am
Bydlisko: Košice (SR)
Kontaktovať používateľa:

Re: etomite_site_content' is marked as crashed

Príspevok od používateľa _rasel^ »

Ťažko povedať v čom bol problém - toto bol len dôsledok... ešte, že nebola poškodená aj záloha. Som prekvapený, že to padlo na tabuľke, do ktorej sa ukladajú dokumenty.
..:: Etomite CMS → Rulezzz !.!.!. ::..
Používateľov profilový obrázok
gabo
Medium Expert
Medium Expert
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Ut Jan 23, 2007 5:45 am
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: etomite_site_content' is marked as crashed

Príspevok od používateľa gabo »

Super akčné fórum že o mesiac sa čo to dočkám odpovede :( :( :( :( :(
Používateľov profilový obrázok
_rasel^
ETOMITE Admin
ETOMITE Admin
Príspevky: 1122
Dátum registrácie: Ut Sep 20, 2005 1:03 am
Bydlisko: Košice (SR)
Kontaktovať používateľa:

Re: etomite_site_content' is marked as crashed

Príspevok od používateľa _rasel^ »

Ak neodpovedám, tak mám dôvody. Tomto fóru som dávnejšie venoval neskutočne veľa času. Ale keďže príspevky nepribúdajú často... tak sem až tak často nechodím. Na druhej strane si si odpovedal sám a keď som prvý krát videl túto tému, tak to bolo vyriešené a bolo to najjednoduchšie riešenie ako laborovať nad tým, čo sa asi udialo... zistiť to teraz je prakticky nemožné (musel by som mať prístp do databázy, možno je konkrétny dôvod uvedený v logoch hostingu, do ktorých sa môžeš zo zvedavosti pozrieť), tak netuším čo v tejto chvíli očakávaš. Odpovedal som ti zo slušnosti a aj napriek tomu, že je to staršia téma...
..:: Etomite CMS → Rulezzz !.!.!. ::..
Používateľov profilový obrázok
gabo
Medium Expert
Medium Expert
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Ut Jan 23, 2007 5:45 am
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: etomite_site_content' is marked as crashed

Príspevok od používateľa gabo »

_rasel^ napísal:Ak neodpovedám, tak mám dôvody. Tomto fóru som dávnejšie venoval neskutočne veľa času. Ale keďže príspevky nepribúdajú často... tak sem až tak často nechodím. Na druhej strane si si odpovedal sám a keď som prvý krát videl túto tému, tak to bolo vyriešené a bolo to najjednoduchšie riešenie ako laborovať nad tým, čo sa asi udialo... zistiť to teraz je prakticky nemožné (musel by som mať prístp do databázy, možno je konkrétny dôvod uvedený v logoch hostingu, do ktorých sa môžeš zo zvedavosti pozrieť), tak netuším čo v tejto chvíli očakávaš. Odpovedal som ti zo slušnosti a aj napriek tomu, že je to staršia téma...
Prepáč, nemyslel som len teba, viem ze si zaneprazdneny. myslel som vseobecne ze to tu dajak pokapalo. :)
Napísať odpoveď