N: Upgrade z Etomite 0.6 na Etomite 0.6.1.x

Máte problém, hľadáte niečo? Opýtajte sa a poradíme...

Moderátor: Moderators

Používateľov profilový obrázok
_rasel^
ETOMITE Admin
ETOMITE Admin
Príspevky: 1122
Dátum registrácie: Ut Sep 20, 2005 1:03 am
Bydlisko: Košice (SR)
Kontaktovať používateľa:

N: Upgrade z Etomite 0.6 na Etomite 0.6.1.x

Príspevok od používateľa _rasel^ »

Tak som vyskusal upgrade z Etomite 0.6 na 0.6.1 RC3

Postup:
  • V admin prostredi (manager) prepnut jazyk na English! (je to z toho dovodu, ze po upgrade by etomite pytal staru lokalizaciu sk, alebo cz 0.6-ky)
  • Odstranit stare Etomite
  • Uploadnut nove Etomite
  • Nastavit potrebne atributy suborov a adresarov
  • Dat '../install/install.php' a 'Upgrade installation (manual)'
  • Skopirovat text, ulozit do suboru '../manager/includes/config.inc.php' a editovat v nom tieto riadky:

    Kód: Vybrať všetko

    $database_type = "mysql";
    $database_server = "YourDatabaseHost";
    $database_user = "YourDatabaseUsername";
    $database_password = "YourDatabasePassword";
    $dbase = "`YourDatabaseName`";
    $table_prefix = "YourDatabaseTablePrefix";
  • Lognut sa do managera '../manager/index.php' - myslim, ze tym sa nastartuje upgrade proces db
  • Vymazat adresar '../install/'
  • A upgrade je hotovy. :wink:
btw: Vo verzii Etomite 0.6.1 RC2 po upgrade robilo problemy s editorom, ale vo verzii RC3 je chod Etomite bezchybny.
Naposledy upravil/-a _rasel^ v Ne Máj 06, 2007 3:10 pm, upravené celkom 2 krát.
..:: Etomite CMS → Rulezzz !.!.!. ::..
Používateľov profilový obrázok
grabo
Expert
Expert
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Pi Sep 23, 2005 6:57 pm
Bydlisko: Krh.
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa grabo »

Dá sa takto upgradeovať aj na RTM? :?:
Máš problém? Bloguj!
Používateľov profilový obrázok
_rasel^
ETOMITE Admin
ETOMITE Admin
Príspevky: 1122
Dátum registrácie: Ut Sep 20, 2005 1:03 am
Bydlisko: Košice (SR)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa _rasel^ »

Upgrade funguje na tom istom principe... staci presne postupovat podla navodu (nic sa mezmenilo). Upgrade db sa robi po prvom loguti do managera (automaticky) a az potom treba odstranit install priecinok...

Samozrejme treba zalohovat db a aj web - pre kazdy pripad. Ak nemate hosting so zalohami.
..:: Etomite CMS → Rulezzz !.!.!. ::..
Používateľov profilový obrázok
grabo
Expert
Expert
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Pi Sep 23, 2005 6:57 pm
Bydlisko: Krh.
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa grabo »

OK. Díky. :)
Máš problém? Bloguj!
R - stick
Moderator & CLT
Moderator & CLT
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Pi Sep 23, 2005 10:59 am
Bydlisko: Vysoké Studnice (u Jihlavy)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa R - stick »

Dělám upgrade z 0.6 na 0.6.1.3 a hází mi to neustále tu samou chybu:

Kód: Vybrať všetko

« Error »
Etomite encountered the following error while attempting to parse the requested resource: 
« Row count error in template query result. » 
      SQL: SELECT * FROM `etomite`.etomite_site_templates WHERE `etomite`.etomite_site_templates.id = ''; 
      [Copy SQL to ClipBoard] 
Pokud se pokusím přihlásit do administrace, naběhne mi toto:

Kód: Vybrať všetko

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at C:\Program Files\Apache Group\Apache2\htdocs\etomite\manager\includes\config.inc.php:83) in C:\Program Files\Apache Group\Apache2\htdocs\etomite\manager\index.php on line 115

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at C:\Program Files\Apache Group\Apache2\htdocs\etomite\manager\includes\config.inc.php:83) in C:\Program Files\Apache Group\Apache2\htdocs\etomite\manager\includes\config.inc.php on line 42

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at C:\Program Files\Apache Group\Apache2\htdocs\etomite\manager\includes\config.inc.php:83) in C:\Program Files\Apache Group\Apache2\htdocs\etomite\manager\includes\config.inc.php on line 42
a při pokusu o login se mi objeví hláška, že jsem zadal špatné heslo.

Nějaký nápad??

- v config.php je kolem uvedeného řádku toto:

Kód: Vybrať všetko

if(!function_exists("startCMSSession")){
  function startCMSSession(){
    global $site_sessionname;
    session_name($site_sessionname);
    session_start();
  }
}
dutch
PHP Support
PHP Support
Príspevky: 122
Dátum registrácie: So Dec 17, 2005 11:40 pm
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa dutch »

no kua, nechci te podryvat, ale zkousel sem upgrade svoji stary instalace eto 0.6 na 0.6.3, ridil jsem se postupem co je na ofiko strankach, manualne sem upravil db a vsechno bezi jak ma...

mozna problem vidim v tom zobrazeni toho sql dotazu - ten string v obracenych carkach `etomite` je tam jaksi navic ;-) , mozna zkoukni config.inc.php, jestli tam nenni neco divnyho...

a mozna uplne nejdulezitejsi otazka dne - upgradoval si podle instrukci na webu etomite.org nebo si jenom prepsal puvodni instalaci novejma souborama a spustil install.php? v tom by mozna moh bejt ten pes, ja si totiz myslim, ze v etomite je nejak nevychytany upgradovani, a proto i na ofiko strankach nepisou nic o tom, ze by se melo upgradovat pres install.php...
Eto v1 - konečně ;) | Když se dva perou, třetí tam hodí granát...
R - stick
Moderator & CLT
Moderator & CLT
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Pi Sep 23, 2005 10:59 am
Bydlisko: Vysoké Studnice (u Jihlavy)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa R - stick »

Zatím jsem zkoušel postup, jak popisoval _rasel^ výše + co jsem pohledal na ofic. stránkách + readme soubory z předchozích instalací ......

Budu zkoušet dál - snad na to přijdu. Ten problém bude někde v databázi, nebo v cache.

P.S.: zatím to testuji na locale - nejsem sebevrah, abych si odstřelil fungující web .....
R - stick
Moderator & CLT
Moderator & CLT
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Pi Sep 23, 2005 10:59 am
Bydlisko: Vysoké Studnice (u Jihlavy)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa R - stick »

2: dutch - měl jsi pravdu ....

Takže jsem jel podle ofic instrukcí - a vše běhá, jak má ...... Tady jsou:
Yes... I just upgraded a production site yesterday by using 12 easy steps...

1.) Download Etomite and extract the files into a temproary directory
2.) Backed up the current site, just in case
3.) Made a separate backup of the manager/includes/config.inc.php and manager/media/xinha/ImageManager/config.inc.php files for reference
4.) Entered Etomite manager and took the site Offline
5.) Uploaded on the index.php file and the entire manager/ directory and all of its contents
6.) Copied the manager/includes/config.inc_generic.php file to manager/includes/config.inc.php and edited the file to include the server specific database settings and saved
7.) Copied the backed up manager/media/xinha/ImageManager/config.inc.php back to its original location
8.) Logged into Etomite manager, checked all Etomite configuration settings and saved
9.) Clicked on Clear site cache
10.) Entered Etomite configuration and put the site back Online
11.) Logged out and tested the production site
12.) Celebrated a smooth upgrade

Note: If you had made any settings changes at the bottom of your index.php file you will, of course, need to make them in the new index.php file.
Upgrade jsem dělal z 0.6 na 0.6.1.3 V případě CZ nebo SK lokalizace je ještě v administraci nutné nastavit jako výchozí jazyk angličtinu. Na locale to běží, takže jdu na ostrý web .....

Pokud to někdo budete upgradovat, tak se neřiďte instrukcemi instalátoru - v něm je trochu jiný soubor congig.inc.php - a ten dělal ty problémy.
Používateľov profilový obrázok
_rasel^
ETOMITE Admin
ETOMITE Admin
Príspevky: 1122
Dátum registrácie: Ut Sep 20, 2005 1:03 am
Bydlisko: Košice (SR)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa _rasel^ »

Už nepodstatné, ale možno niekomu pomôže...

Ak sa pozriem na chybové hlášky hore, tak to zatiaľ najpravdepodobnejšie vyzerá na problém v config.inc.php.
Skontroloval by som:
  • Sedí cesta ku konfiguračnému súboru: ../manager/includes/config.inc.php
  • Má konfiguračný súbor skutočne názov config.inc.php a nie config.inc resp. config.php? Ak si súbor upravoval napr.: v PSPade, tak sa stáva, že pri uložení mierne upraví koncovku...
  • Problém môže byť v samotnom syntaxe config.inc.php. Hlavne v $database_user (db. užívateľské meno) Vs. $dbase (meno db tabuľky):

    Kód: Vybrať všetko

    $database_user = "YourDatabaseUsername";
    $dbase = "`YourDatabaseName`";
    ... ktoré zvyknú byť niekedy rovnaké, niekedy nie, alebo sa zabudne na ``.
  • Tretia chyba môže byť tiež v config.inc.php (nejaká drobná chybyčka), preto je dobré súbor vytvoriť radšej na novo...
Edit: Upravím FAQ stránku Etomite...
..:: Etomite CMS → Rulezzz !.!.!. ::..
R - stick
Moderator & CLT
Moderator & CLT
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Pi Sep 23, 2005 10:59 am
Bydlisko: Vysoké Studnice (u Jihlavy)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa R - stick »

Takže jsem se radoval předčasně ......

Na webu bohužel stejná chyba:

Kód: Vybrať všetko

« Error »
Etomite encountered the following error while attempting to parse the requested resource: 
« Row count error in template query result. » 
      SQL: SELECT * FROM `rstickcom`.etomite_site_templates WHERE `rstickcom`.etomite_site_templates.id = ''; 
      [Copy SQL to ClipBoard] 
  
Parser timing 
  MySQL:  0.0017 s s (2 Requests) 
  PHP:  0.0918 s s   
  Total:  0.0935 s s   

Content managed by the Etomite Content Management System. 
Postup jinak přesně ten samý, jak jsem si odzkoušel na locale ........
R - stick
Moderator & CLT
Moderator & CLT
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Pi Sep 23, 2005 10:59 am
Bydlisko: Vysoké Studnice (u Jihlavy)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa R - stick »

Tak jsem to rozchodil. Oproti výšeuvedenému postupu bylo třeba ještě spustit manuální upgrade databáze Jedná se o přidání jednoho pole pro tabulku etomite_site_content. SQL příkaz je tady:

Kód: Vybrať všetko

ALTER TABLE `{PREFIX}site_content` ADD COLUMN `authenticate` int(1) NOT NULL default '0'
Místo hodnoty {PREFIX} musíte uvést předponu tabulky, kterou používáte.

Další - a to zásadní problém byl ve znakové sadě. Než totiž provedete upgrade, je potřeba v konfiguraci nastavit znakovou sadu na iso-8859-1 - to je výchozí znak. sada. Já ji měl nastavenou na win-1250 - po upgradu totiž zůstala původní sada v databázi a to dělalo výšeuvedený problém. Na opravu stačilo v administraci změnit win 1250 na iso-8859-1, uložit, pak znovu otevřít a přehodit zpět. A pak vše fungovalo.

A ještě si dejte pozor na jednu chybu - verze 0.6.3 má problém s mezerami v uživatelském jménu (resp. je nepovoluje) - takže pokud je tam máte, tak se nenalogujete do administrace. Opravíte to v databázi - tabulka etomite_manager_user v poli username (stačí mezery odstranit)
Používateľov profilový obrázok
_rasel^
ETOMITE Admin
ETOMITE Admin
Príspevky: 1122
Dátum registrácie: Ut Sep 20, 2005 1:03 am
Bydlisko: Košice (SR)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa _rasel^ »

2 R - stick: Zaujímavé... ja som robil min. 3 upgrady zo všelijakých verzií a takéto problémy som veru nemal. Postupoval som podľa inštrukcií na install stránke a skopíroval som obsah config.inc.php, ktorý sa nachádza práve na tej stránke. Sú síce rozdielne, ale problémy sa neprejavili...
Ten obrovský rozdiel v súboroch som si všimol až teraz... :shock:
Edit: Skúšal som teraz upgrade s config.inc_generic.php a hneď sa mi objavila tvoja chyba so zápisom do mySQL. Tak radšej použi config.inc.php, ktorého obsah sa nachádza na stránke inštalácie (hodil som ho do prílohy). Je tam jeden dôležitý script... ak sa nepoužije tento súbor, ale config.inc_generic.php tak budeš mať menší problém so zobrazovaním verzii Etomite (neprepíše je správne, potom začal blbnúť addon upgradu).

Čo sa tíka tej pridanej tabuľky, tak tá sa pridáva počas upgradu kliknutím na script (to som zabudol napísať - a to bol asi hlavný problém).
  • ../install/
  • Upgrade installation (manual)
  • Prečítať si text a kliknúť na: (../install/alter_site_content.php) alter_site_content.php
Pri upgrade som mal nastavenú znakovú sadu na UTF-8, podobná chyba s a u mňa neprejavila.

Čo sa týka užívateľským mien (to som tu už somínal a aj na Etomite.org fóre): Ak sa vo vašom mene v staršej verzii nachádzala medzera a fungovalo to bez problémov, tak v novej verzii prihlásenie fakt fungovať nebude. Je to hlavne z dôvodu, že Etomite pri prihlasovaní porovnáva meno, ktoré sa v databáze nachádza s medzerou a počas porovnávanie ho z neho na dobu porovnania odstráni. A porovnáva ho s menom, ktoré je do inputu zadané tieš z medzerov, ale tú neodtráni. T.z., že ak do prihlásovaciho inputu zadáte také isté prihlasovacie meno aké ste mali predtým, ale bez medzery, tak prihlásenie bude fungovať... neskôr si prihlasovacie meno môžte zmeniť v administrácií.
Prílohy
config.inc.rar
config.inc.php na upgrade
(819 Bajtov) 212 stiahnutí
..:: Etomite CMS → Rulezzz !.!.!. ::..
R - stick
Moderator & CLT
Moderator & CLT
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Pi Sep 23, 2005 10:59 am
Bydlisko: Vysoké Studnice (u Jihlavy)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa R - stick »

No vida - to se bude hodit ......

Já už jsem si myslel, že mám s upgradem pokoj, ale jen do té doby, než jsem v administraci klikl informace o systému - server information - a velmi rychle mě smích přešel .........

........Verze 0.6.1.3 Final (PL:3) Nejnovější verze ke stažení je 0.6.1.4 Final (PL:4)
Kódové označení Prelude ...........
Na ofic. stránkách sice zatím nic není, ale mám pocit, že další upgrade nás brzy čeká ........
Používateľov profilový obrázok
_rasel^
ETOMITE Admin
ETOMITE Admin
Príspevky: 1122
Dátum registrácie: Ut Sep 20, 2005 1:03 am
Bydlisko: Košice (SR)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa _rasel^ »

To aj mňa prekvapilo najprv som si myslel, že som niečo skúšajúcim upgradom dovrzal, ale táto upgrade správa sa zobrazuje na všetkých mojich nainštalovaných Etomite. Menšia zmienka o novej verzii je tu: http://dahlgren.slyip.com/ Na oficiálnom fóre som žiadnu správu zatiaľ nezahliadol...
..:: Etomite CMS → Rulezzz !.!.!. ::..
Napísať odpoveď