phpBB3

Kategórie pre všetko čo sa nehodí inde. Sem budu presúvané všetky off-topic témy.

Moderátor: Moderators

Používateľov profilový obrázok
_rasel^
ETOMITE Admin
ETOMITE Admin
Príspevky: 1122
Dátum registrácie: Ut Sep 20, 2005 1:03 am
Bydlisko: Košice (SR)
Kontaktovať používateľa:

phpBB3

Príspevok od používateľa _rasel^ »

[Olympus/phpBB3] Opening the Bug Tracker - http://www.phpbb.com/phpBB/viewtopic.php?f=14&t=375510

Vyzera to tak, ze o chvilu pride prva beta verzia phpBB3. Uz sa neviem dockat...
..:: Etomite CMS → Rulezzz !.!.!. ::..
Používateľov profilový obrázok
Spade
etoModerator
Príspevky: 171
Dátum registrácie: Po Apr 17, 2006 2:24 pm
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Spade »

Uz aby to vyslo - hned by som sa pustil do prekladania :)
Ách deti moje zlaté, milujte sa a zložte sa. Nech si zvíratá berú od vás príklad.
Človečina, RND.
Používateľov profilový obrázok
_rasel^
ETOMITE Admin
ETOMITE Admin
Príspevky: 1122
Dátum registrácie: Ut Sep 20, 2005 1:03 am
Bydlisko: Košice (SR)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa _rasel^ »

http://phpbb.etomite.sk/ - tu som nainstaloval CVS a testoval. Je fakt sqwela. :shock: Prepracovane admin prostredie, fakt vela uzitocnych zmien.

Co sa tyka prekladu, tak by sa vela veci dalo pouzit z phpBB2. Iba by sa odsledovali zmeny medzi english verziami phpBB2 a phpBB3, napr.: pomocou PSPadu... a jupiii do prekladania ostatnych casti. :D
..:: Etomite CMS → Rulezzz !.!.!. ::..
R - stick
Moderator & CLT
Moderator & CLT
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Pi Sep 23, 2005 10:59 am
Bydlisko: Vysoké Studnice (u Jihlavy)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa R - stick »

Taky na to čekám - ale:

Na překlad bych se vybodl, protože ten velmi rychle vyjde buď na http://www.phpbb.cz nebo http://www.phpbbcz.com - což je ofic. web CZ lokalizace. Takže bych se snažil vyhnout zbytečné práci, a počkat na to, co se objeví tam.

Jinak phpBB používám už přes tři roky ( http://www.sferabubeniku.info ) a za tu dobu vím, že relelvantní informace najdu na uvedených webech. Je to velmi dobré fórum - zatím nevím o ničem lepším. (vyjma IPB - ale ten je placený) Bohužel phpbb3 už je vyvíjen velmi dlouho (přes 4 roky) takže až do nedávna jsem byl skeptický, co se týče této verze - ale začíná to vypadat slibně.

Resumé z mé strany: Přechod rozhodně, ale až bude k dispozici CZ lokalizace, některé mody, templaty, a dokumentace. To platí pro hodně modované fóra - jinak kdo bude chtít začínat z jedné vody načisto, tak do toho může jít hned po vyjítí stabilní verze.
Používateľov profilový obrázok
_rasel^
ETOMITE Admin
ETOMITE Admin
Príspevky: 1122
Dátum registrácie: Ut Sep 20, 2005 1:03 am
Bydlisko: Košice (SR)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa _rasel^ »

Ceska lokalizacia je natom dobre, ale ta slovenska... nic moc. Iba zopar nadsencov.
..:: Etomite CMS → Rulezzz !.!.!. ::..
R - stick
Moderator & CLT
Moderator & CLT
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Pi Sep 23, 2005 10:59 am
Bydlisko: Vysoké Studnice (u Jihlavy)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa R - stick »

_rasel^ napísal:Ceska lokalizacia je natom dobre, ale ta slovenska... nic moc. Iba zopar nadsencov.
Nojo - to máš pravdu ..... Tuším, že kompletní lokalizaci dával k dispozici Hojko - někde ji mám staženou, kdyby jsi ji potřeboval - můžu poslat. Ale fakt je , že SK lokalizace Olympusu bude asi trochu trvat ...
Používateľov profilový obrázok
_rasel^
ETOMITE Admin
ETOMITE Admin
Príspevky: 1122
Dátum registrácie: Ut Sep 20, 2005 1:03 am
Bydlisko: Košice (SR)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa _rasel^ »

Teraz siri lokalizaciu JanoF... neviem ci nanej aj pracoval, ale ma ju pekne dole podpisanu a konvertol ju do UTF-8. :) Bude na case sa nato pozriet... :D
..:: Etomite CMS → Rulezzz !.!.!. ::..
Používateľov profilový obrázok
Spade
etoModerator
Príspevky: 171
Dátum registrácie: Po Apr 17, 2006 2:24 pm
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Spade »

Ja opat nechcem rypat, ale doterajsi slovensky preklad je dost biedny ... je poriadne vidiet, ze bol vytvoreny z cestiny (velmi vela chybnych prepisov ... dokonca aj na tomto fore je ten preklad). Uz som sa rozhodol, ze ho spravim ako prvy a hotovo ... asi ho budem tiez robit z cestiny, avsak spravim betatesting, aby som zabranil uniku nedokoncenej verzii.

Inak mozno aj vydam slovencinu pre aktualnu slovencinu (phpBB2). Je detailne vidiet, ze JanoF vie len prepisovat ceske texty (a s riadnymi chybami). Ved napriklad pri registracii "... je mi viac ako 13 rokov". A dokonca dalsia chyba hned po lavej strane (ked pisem akurat teraz spravu): "HTML: POVOLENÉO".
Ách deti moje zlaté, milujte sa a zložte sa. Nech si zvíratá berú od vás príklad.
Človečina, RND.
Používateľov profilový obrázok
_rasel^
ETOMITE Admin
ETOMITE Admin
Príspevky: 1122
Dátum registrácie: Ut Sep 20, 2005 1:03 am
Bydlisko: Košice (SR)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa _rasel^ »

Na tomto fore je pouzity este povodny preklad z http://www.phpbb.com - to najstarsie co existuje...
Rypat mozes kludne - ja v nom prsty nemam. :D

Pozeral som na lang files phpBB3... pekne pomenili strukturu... takze tam bude potrebnych "trocha" viac uprav.
..:: Etomite CMS → Rulezzz !.!.!. ::..
Používateľov profilový obrázok
grabo
Expert
Expert
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Pi Sep 23, 2005 6:57 pm
Bydlisko: Krh.
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa grabo »

Spade napísal:"... je mi viac ako 13 rokov"
:?:
Kde je chyba?
Máš problém? Bloguj!
Používateľov profilový obrázok
Spade
etoModerator
Príspevky: 171
Dátum registrácie: Po Apr 17, 2006 2:24 pm
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Spade »

Mne sa najviac paci na tych vyvojarov, ze sa na to nevyseru a nezacnu na tom zarabat - to robi naozaj vacsina zdatnejsich programatorov.

Velmi som poteseny, ked vidim Freeware for Non-comercial use 8) podla mna by mala byt vacsina softu freeware a to z viacerych dovodov. Ved naco platit kopec penazi za jednu posratu kopiu z tisicov predanych kopii? Trebars take Windows ... nieco cez 4500sk ... no na porazenie. Samozrejme to neplati na vsetkych vyvojarov. I ked, mozno to "hromadne zarabanie" zacalo naberat na obratkach aj pri malych a slabych firmach. Ved napriklad pred cca mesiacom som videl na jednej stranke Textovy Editor za 250sk ... jeho funkcie boli podpriemerne nez ma NotePad. A hned som isiel na dalsiu stranku a tam uplne podobny program, akurat s rozdielom, ze posobil ako Post ID stitky (tie zlte papieriky, co sa lepia po monitore, to pozna kazdy :) ). Tak sa pozrem na licenciu a tam napisane Shareware. No skoro ma porazilo. Tento program mal o polovicu menej funkcii nez ten predosly akurat s tym rozdielom, ze sa text ukladal priebezne. Cena produktu 250sk.

Vsetky programy boli slovenskej vyroby, teda mozno ocakavat neosetrene udalosti :lol:

Inak teraz ma napada taka sranda - nie je nahodou zakazane predavat produkty, ak nema autor na to licenciu (od statu, resp. zivnost)? Ved musi predsa odvadzat dane ...
Ách deti moje zlaté, milujte sa a zložte sa. Nech si zvíratá berú od vás príklad.
Človečina, RND.
Používateľov profilový obrázok
Spade
etoModerator
Príspevky: 171
Dátum registrácie: Po Apr 17, 2006 2:24 pm
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Spade »

grabo napísal:
Spade napísal:"... je mi viac ako 13 rokov"
:?:
Kde je chyba?
Spravne:

Kód: Vybrať všetko

Mám viac ako 13 rokov.
Ách deti moje zlaté, milujte sa a zložte sa. Nech si zvíratá berú od vás príklad.
Človečina, RND.
Používateľov profilový obrázok
grabo
Expert
Expert
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Pi Sep 23, 2005 6:57 pm
Bydlisko: Krh.
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa grabo »

Áno, dík.
Máš problém? Bloguj!
Používateľov profilový obrázok
_rasel^
ETOMITE Admin
ETOMITE Admin
Príspevky: 1122
Dátum registrácie: Ut Sep 20, 2005 1:03 am
Bydlisko: Košice (SR)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa _rasel^ »

Spade napísal:Inak teraz ma napada taka sranda - nie je nahodou zakazane predavat produkty, ak nema autor na to licenciu (od statu, resp. zivnost)? Ved musi predsa odvadzat dane ...
Musi byt zaregistrovany v obchodnom registry (firma a cim sa zaobera) a k programu musi byt pribalena licencia -> vsetky prava a povinnosti.
..:: Etomite CMS → Rulezzz !.!.!. ::..
Používateľov profilový obrázok
_rasel^
ETOMITE Admin
ETOMITE Admin
Príspevky: 1122
Dátum registrácie: Ut Sep 20, 2005 1:03 am
Bydlisko: Košice (SR)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa _rasel^ »

Yeahhh... oslavujte! phpBB3 B1 je tu! :mrgreen:
..:: Etomite CMS → Rulezzz !.!.!. ::..
Napísať odpoveď